Skrydyje pagerbti Katowicų aukas dalyvavo ir Lietuvos sportinių balandžių augintojai

 

1273a

Lenkijos sportinių balandžių entuziastai surengė skrydį pagerbti Katowicų aukas. Lenktyninius balandžius davė 79 Lenkijos ir 2 Lietuvos balandininkai: Vytautas Andziulevičius ir Antanas Matulevičius. Į skrydį pristatyta 355 lenkiški ir 17 lietuviškų balandžių. Sportiniai paukščiai startavo ryte 7.00 val. Lenkijos arba 8.00 Lietuvos laiku iš Harlingeno miesto Olandijos (2016.07.30). Lenktyniniai balandžiai, norėdami sugrįžti į savo gimtus namus, turėjo įveikti didesnį negu 1000 km atstumą. Dalyvavo Bialystoko, Elko, Ziemi Suwalkų-Augustowo, Oleco, Stawiski, Lomžos miesto, Ostrow maz. apskritys.

Lietuvos balandininkai dalyvavo svečių teisėmis. Sportiniai balandžiai buvo kruopščiai užregistruoti ir įkrauti į skrydį kartu su lenkų balandžiais. V. Andziulevičius į skrydį leido 12 vnt. balandžių, o A. Matulevičius 5 vnt. Komisija patikrino balandžių žiedų numerius, užantspaudavo ir padėjo parašus ant varžybinių dokumentų. (Žiūrėti pridėtas fotografijas).

Anot V. Andziulevičiaus Šakių balandininkai turi gerų skridikų žieduotų įvairiais užsienietiškais žiedais ir lenkiškais, ir vokiškais, tačiau į šį skrydį su Antanu leido vien tik žieduotus lietuviškais inicialais LTU: „17  sportinių balandžių iš Lietuvos skrido už Katovicų aukas“.

Lenkijos balandininkai jau pirmosios varžybų dienos vakare džiaugėsi sugrįžusiais balandžiais. Greičiausias Szymanski Karol balandis išvystė ~81 km/h greitį ir skrydyje išbuvo 14 valandų. Iš viso tik aštuoni balandžiai pasirodė pirmąją dieną. Didžiausia varžybinių balandžių dalis sugrįžo antrąją dieną.

Lietuvoje balandžiai pradėjo rinktis antrosios dienos rytą. Pirmasis balandis nusileido pas V. Andziulevičių. Paukštis pasiekė 63 km/h greitį ir įveikė 1164km ir. Netrukus sugrįžo dar du V. Andziulevičiaus balandžiai, po to pasirodė du balandžiai pas A. Matulevičių. Iš viso antrąją dieną sugrįžo net 11 balandžių iš 1164km. Jeigu palygintume su oficialiais Lenkijos varžybų rezultatais Lietuvos balandžiai būtų užėmę prizines vietas atitinkamai 35,42,72,87,99,100,120.

Visi V.Andziulevičiaus ir A. Matulevičiaus grįžusių balandžių rezultatai pateikti lentelėje. Iš 17 startavusių balandžių – namo sugrįžo net 16 balandžių.

002 (2)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.