Kaip išrenkami geriausi Lenkijos balandžiai? Koeficiento skaičiavimas.

Tikriausiai Jums arba bent jau Jūsų draugui teko važiuoti į sportinių balandžių parodą kaimyninėje Lenkijoje. Kaip ir kiekvieną žiemą, taip ir šią (sausio mėn.) įvyko jau 66-oji didžioji Lenkijos paroda Sosnowiec mieste.  Čia suvežami patys geriausi Lenkijos sportiniai balandžiai. Ar niekada nesusimąstėte kaip tie balandžiai patenka į parodinius narvelius? Pagal kokius kriterijus? Kaip juos visus palyginti?

Išsirinkus šalies geriausius balandžius, jie deleguojami atstovauti šalį į balandžių olimpiadą. Visos Europos mastu organizuojama ši šventė organizuojama kas dvejus metus. 34-oji balandžių olimpiada 2015 m. buvo surengta Budapešte. Artimiausia bus 2017 m.,organizuojama Belgijoje (Briuselyje), o kuriame mieste vyks 2019 m. dar nėra žinoma (patikslinta vyks Lenkijoje!).

Taigi kokie balandžiai pristatomi lankytojams parodiniuose narveliuose? Kas parašyta vertinimo kortelėse?

Trumpai pasitelksime kaip pavyzdį, sportinį balandį iš Bialystoko. Šis miestas daugiau, mažiau žinomas Lietuvos balandininkams. Ne vieną kartą skambėjo teiginys, kad vien Bialystoke šimtai sportinių balandžių augintojų, bet ar tai tiesa?

sportinisbalandis_bialystoko

3 vieta. C kategorijoje.

C – kategorija reiškia, kad ilgos distancijos net 6 varžybos virš 500 km per du metus.

 

balandziokortele1

Parodos lankytojas mato narvelyje balandį, o prie narvelio kabo informacinė kortelė. Pabandysime paaiškinti jos prasmę – bus įdomiau nežinantiems.

Svarbiausias kriterijus yra koeficientas. Kuo bendras susumuotas koeficientas yra mažesnis, tuo balandžio pasiekti rezultatai varžybose įspūdingesni. Paukštis greitesnis ir aukštesnė prizinė vieta.

22

 

koefi

Kaip skaičiuojamas etapo koeficientas? Pavyzdžiui, paimkime vėl girdėtą skrydį WOLFSBURG II įvykusį 04.07.2015. Atsiverskime Bialystoko klubo varžybų lapą ir panagrinėkime kaip balandžiui pavyko gauti šiame skrydyje 0.41 koeficientą.

varzybu ataskaita

BIALYSTOK-2 į WOLFSBURG skrydį davė net 18 balandininkų surinko 276 balandžius. Žinoma, Bialystokas turi ir pirmąjį klubą, kuriame 2015 m. varžėsi 12 žmonių, bet WOLFSBURG skrydyje dalyvavo tik antrasis Bialystoko klubas.

Skrydyje iš kurio buvo skaičiuojamas koeficientas dalyvavo ne tik Bialystoko-2 klubas, bet ir STAWISKI, OSTROW MAZ, LOMZA MIASTO. Iš viso miestai davė 2467 balandžius. Lentelėje pateikta sugrįžusių pirmų 11  balandžių rikiuotė pagal greitį.

Balandzio_rez

…………………………………………………………………………………………………..

Balandis užėmė pirmą vietą = 1

Balandžių skaičius skrydyje = 2467

kategorijos2

Koeficientas = Balandžio užimta vieta x 1000 : Skrydyje dalyvavusių balandžių skaičius

BIALYSTOK-2 WOLFSBURG etapo koeficientas = 1 * 1000 : 2467 = 0.41

Atitinkamai skaičiuojami ir kitų etapų ir A, B, C, D kategorijų koeficientai.

Koeficientą lemia balandžio užimta vieta ir balandžių skaičius skrydyje. Kuo balandžio vieta aukštesnė ir kuo daugiau balandžių dalyvauja skrydyje, tuo galimybė pasipuikuoti savo balandžiu parodoje didesnė. Tai visus ir traukia dalyvauti, varžytis ir pamiršti nuoskaudas dėl kilometražo, nepalankaus vėjo ar mėnulio fazės…

 Jeigu Lietuvos balandininkas svajoja apie savo balandžių pristatymą olimpiadoje, na tiesiog reprezentuoti Lietuvą, kas yra teoriškai įmanoma – tai pats greičiausias būdas rengti tokio pobūdžio varžybas. Kadangi atskirai Lietuvos pavieniai klubai per maži, o tik vieningai susijungę gali atitikti keliamus kriterijus – minimalus dalyvių, balandžių skaičius, kilometražas.

Lietuvoje artimiausios šiam koeficientui skaičiuoti yra Lietuvos Vienybės Taurės varžybos.

Apžvalgą parengė: Goncas001

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.