Sportinių balandžių 2015 sezono uždarymo vakaras Alytuje

1P6A0589

Vakarą pasveikindamas susirinkusius ir pasidžiaugdamas nuveiktais darbais pradėjo Alytaus klubo pirmininkas Algis Kisielius. Nuo pirmininkavimo pradžios daug kas pasikeitė, susiklostė tam tikros tradicijos ir balandžių sportas juda pirmyn. Šiais metais uždarymo vakare sulaukėme garbingų svečių iš Kauno. Atvyko Lietuvos sportinių balandžių federacijos prezidentas Algis Baniulis su kolega, Kauno klubo vyriausias teisėjas Juozas Gustaitis. Ne visi galėjo dalyvauti, nes spalio 11 d. vyko „Didžioji Rudeninė balandžių“ mugė.

1P6A0631

Pirmiausiai buvo įteikti Alytaus klubo apdovanojimai. Jau eilę metų iš eilės pirmąją vietą laimėjo Vytauto Piliaus nepralenkiami balandžiai. Vytas vyrams, sakė: „Ačiū, kad pasidavėte.“ Ramūnas Jurčiukonis, kuris praėjusiais metais likęs ketvirtas pateisino savo išsikeltas ambicijas ir šiais metais iškovojo antrąją vietą. Klubo pirmininkas Algis Kisielius klubo varžybose laimėjo trečiąją vietą. Geriausiu 2015 klubo balandžiu tapo Ramūno Jurčiukonio balandis. Ramūnas vėliau padėkojo Artūrui Mikulioniui už jauniklius, kurie šiais metais sublizgėjo ir laimėjo diplomus.

Trijų klubų (Alytaus, Kybartų ir Prienų) komandinėje įskaitoje jau trečius metus iš eilės pirmas išliko Artūras Mikulionis. Antrąją vietą užėmė Tadas Svenciūnas, o trečiąją Vytautas Pilius. Balandžių daugiakovėje arba geriausių balandžių dešimtuke, kai skaičiuojami kiekvieno balandžio individualūs rezultatai net septyni balandžiai užėmę 1,2,3,4,6,8,9 burkuoja Artūro Mikulionio balandinėje. 5 vietą iškovojo Vytauto Piliaus balandis, o 10 vieta teko Tado Svenciūno balandžiui.

1P6A0598aaa

Sportinių balandžių ,,VIENYBĖS TAURĖS” turnyre komandinėje įskaitoje dominavo ir pirmąją vietą laimėjo Artūro Mikulionio balandžiai. Antrąją vietą iškovojo Vytauto Piliaus auginami balandžiai. Trečioji vieta teko Tado Svenciūno balandžiams. Dėkojame Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentui Ramūnui Naruševičiui už įsteigtą taurę „Vienybės“ geriausiam balandžiui ir įsteigtus prizus loterijai, kuri įvyko uždarymo vakaro metu. Geriausiu „Vienybės“ balandžiu po trijų varžybinių tapo A. Mikulionio dvejų metų balandis. Tai tas pats balandis, kuris buvo greičiausias Lietuvoje praėjusiais metais skrydyje Wolfsburg.

1P6A0618

Lietuvos čempionatas – istorinis įvykis, nes šiame čempionate dalyvavo net 31 sportinių balandžių entuziastas. Apdovanojimus įteikė Lietuvos sportinių balandžių augintojų federacijos prezidentas Algis Baniulis. Šiais metais labiausiai pasisekė Alytaus klubo nariams. Iš Vytauto Piliaus 50 balandžių sudaryta komanda tapo geriausia Lietuvos čempionato balandžių komanda. Antroji vieta Ramūnui Jurčiukoniui, o trečioji vieta Kybartų klubo nariui Tadui Svenciūnui.

Po įteiktų apdovanojimų dar Alytaus klubo pirmininkas Algis Kisielius Alytaus policijos vardu padėkojo balandininkams, kurie savo balandžius paleido per policijos dieną. Dalyviams buvo įteiktas prisiminimui puodelis su policijos ženklu.

Šiais metais vakaro metu dar buvo surengta loterija. Visiems esantiems po vieną išdalinti loterijos lapeliai su skaičiais. O kurie norėjo padidinti laimėjimo šansus, galėjo įsigyti bilietų papildomai. Loterijos dalyviai galėjo laimėti iš A. Mikulionio rankų Antonio Vladimirov olandišką balandį. Tris sportinius ilgoms distancijoms skirtus balandžius su pilnais giminės medžiais loterijai padovanojo belgas Ivan Mees. Ramūnas Naruševičius įsteigė lesalo maišą ir produktų skirtų balandžiams. Už loterijos bilietus surinktas fondas paskirtas 2016 m. varžybų pirmo etapo nugalėtojui iš balandininkų, kurie dalyvavo uždarymo vakare.

PAAIŠKINIMAI:

Komandinė įskaita – trijų arba penkių prizinių balandžių komandos rezultatai, kai balandžiai priklauso tam pačiam balandininkui.

Balandžių įskaita – geriausių balandžių dešimtukas – individualūs susumuoti balandžio rezultatai per visas varžybas.