,, Vardan tos LIETUVOS“ skrydis 1330km

Siekiant įprasminti Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį, būrelis sportinių balandžių mylėtojų iš Šakių, Virbalio, Kalvarijos ir Talokių, šią svarbią sukaktį sumanė pagerbti savaip – sportinių balandžių skrydžiu.

Tikslas buvo nemažiau rimtas nei pati proga – Super maratonas 1330 kilometrų  tiesaus oro kelio. Startavo  geriausi Vytauto Andziulevičiaus, Antano Matulevičiaus, Juozo Snabaičio, Tado Svenciūno ir Artūro Urbanavičiaus pašto- sportiniai balandžiai, viso 23 sparnuoti sportininkai.

atstumas1330

Lietuvių balandžių rezultatai Briuselis 2018

Lenkijos balandžių rezultatai Briuselis 2018

Lietuvių krovimo lapai

Šių metų liepos 28 dieną, 16.30 Briuselyje buvo duotas startas. Į dangaus platybes pakilo 25000 sportinių balandžių iš Lenkijos, Slovėnijos ir 23 balandžiai iš Lietuvos. Po keleto akimirkų dangus buvo tuščias – balandžiai patraukė namų link. Jų laukė sunkus kelias, pilnas įvairių kliūčių bei rekordinis virš 30 laipsnių karštis.

Rugpjūčio 2 dieną, 10:57:52 pirmas balandis pasiekė Lietuvą. Įveikęs 1333 kilometrų kelią sėkmingai nutūpė Vytauto Andziulevičiaus balandinėje. (Šakiai)

 

Antrasis  parskrido Antano Matulevičiaus balandis įveikęs 1333 kilometrų. Jo sugrįžimo laikas rugpjūčio 2 diena,  13:23:12. (Šakiai)

 

Trečiasis balandis nudžiugino Juozą Snabaitį (Virbalis) sėkmingai pasiekus namus, esančius  nuo paleidimo vietos už 1310 kilometrų. Balandžio sugrįžimo laikas rugpjūčio 2 diena, 13:21:01. Balandžiai namus pasiekė per penkias alinančias ir ekstremalias dienas. Iš 23 Lietuvos pašto-sportinių balandžių namus pasiekė -12.

 

Trys pirmos vietos buvo apdovanotos Super taurėmis, sukurtomis Vilkaviškio menininko, Dariaus Renaldo Dulinsko specialiai Lietuvos 100-mečio progai atminti. Visiems dalyviams įteikti vardiniai medaliai.

 

Nuoširdžiai norime padėkoti savo puikiems draugams iš Lenkijos,  Olecko 016 sportinių balandžių klubui už pagalbą įgyvendinat šią nuostabią idėją.

Paukščiai kaip ir žmonės visada stengiasi sugrįžti į gimtus namus, nesvarbu kaip jie toli bebūtų…O šis įsimintinas skrydis parodo, kad ne žodžiais, o darbais mes TĖVYNE MYLIM…IR MYLĖSIM…

Paruošė Vytautas Andziulevičius

 

One thought on “,, Vardan tos LIETUVOS“ skrydis 1330km

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.