“Vienybės taurės” ir Kybartų sportinių balandžių apdovanojimai

Buvo apdovanoti geriausių sportinių balandžių treneriai. Balandžiai varžėsi individualiai ir komandinėje įskaitoje. Pats svarbiausias titulas už komandinę 5 balandžių komandos įskaitą. Apdovanotas kiekvieno etapo nugalėtojas. Nepamirštas ir geriausias balandis, kuris per visus skrydžius surinko daugiausiai taškų.

Taigi šiais metais Kybartų sportinių balandžių klube “Sparnai” komandinėje įskaitoje geriausiai pasirodė T. Svenciūno balandžiai I – oji vieta, 2952.91 taškų. II – oji vieta V. Andziulevičius 2761.13 taškų, III-oji vieta J. Snabaitis 2528.16. Dėl lyderio nieko naujo, taip ir buvo tikėtasi, T. Svenciūnas lyderiauja Kybartų klube pastaruosius trejus metus. Geriausias klubo balandis taip pat T. Svenciūno rankose. Tačiau balandžiai etapų nugalėtojai pasiskirstė draugiškai tarp visų klubo narių. Nors T. Svenciūnas laimėjo daug pirmų etapų, bet po pirmą paukštį užfiksuoti pavyko ir V. Andziulevičiui, ir R. Rasymui, ir J. Snabaičiui, V. Jakčinskui, A. Matulevičiui.

“Vienybės Taurės” turnyrą laimėjo ir  I-oji vieta komandinėje įskaitoje V. Pilius 3205.94 taškų, II-oji vieta J. Andrijauskas 3180.18 taškų, T. Svenciūnas 3153.21 taškų. Reikia pasakyti, kad vyko atkakli kova ir nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniame ilgiausiame etape. Geriausias turnyro balandis V. Piliaus. Tai 2016 m. mėlynos spalvos patinas, kuris buvo dėtas į visus 11 etapų ir visus 11 etapų pelnė taškus. Tai išskirtinis ir labai atkaklus balandis, kuris rezultatą parodė tiek iš trumpų, vidutinių ir ilgų distancijų. Nors balandininkas labai rizikavo jį dėdamas į paskutinį skrydį Vokietiją, bet balandis nenuvylė ir pats pirmasis sugrįžo ne tik laimėdamas etapą, bet ir geriausio “Vienybės taurės” turnyro balandžio titulą.

Geriausias “Vienybės taurės”  balandis – trenerio V. Piliaus

Šiais metais buvo naujovė ir skaičiuotas balandžių rezultatyvumo koeficientas. Ūkiškai, tai tiesiog kiek per visas varžybas vienam balandininkui vidutiniškai parneša taškų priziniai balandžiai. I-oji vieta T. Svenciūnas koeficientas 183.04, II-oji vieta J. Andrijauskas 182.84, III-oji vieta G. Sabestinas 155.88.

Į sezono uždarymą susirinko daugiau negu 20 sportinių balandžių augintojų. Panorėjusieji galėjo patyrinėti pačius geriausius “Vienybės taurės” turnyro balandžius. Šie balandžiai yra tam tikras etalonas, kuriuos laikydami rankose galite bandyti patikrinti arba sukurti naujas teorijas. Tokias kaip, kad geri balandžiai visada turi minkštas plunksnas, išvystytą raumenų struktūrą, koks balandžio sudėjimas, koks balansas ir kaip jis guli rankoje – tai neįkainuojama patirtis, nes rankose jau patikrinti – geriausi balandžiai. Žinoma, reikia pasakyti, kad mes neturime sportinių balandžių kultūros. Paėmus svetimą sportinį balandį į rankas yra tam tikri dalykai, kurių negalima daryti neleidus balandžio šeimininkui. Pavyzdžiui, gavus palaikyti balandį kitose šalyse nėra priimtina išskleisti visą jo sparną arba dar baisiau ką galite padaryti, tai jį pražiodinti ir pažiūrėti į jo gerklę, su duotu paukščiu reikia elgtis ne grubiai, o švelniai. Tam tikra pagarba privalo būti šeimininkui ir Jums patikėtam balandžiui!

Sezono įdomybės

  • Nelabai kas galvojo, kad po patirtos rimtos kojos traumos V. Pilius startuos šį sezoną.
  • G. Sabestinas išsikrovus telefonui sugebėjo pramiegoti vieną etapą, išbėgus prie balandinės paukščiai buvo ant stogo, bet elektronika neįjungta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.